• slide_2

 • rejsing

 • rejsing

 • slide_3

Hořice

Hořice, trubičky a motorky. Hořická trať je perlou přírodních okruhů. Je to obrovská a nádherná výzva pro jezdce i diváky. Wéwéwéčka http://www.amkhorice.cz/ Ti podají základní informace, ale my se na to opět mrkneme trochu jinak. Jednak máme pro Tebe obligátní mapku a onebordík, ale ty nejvíc nejvíc špekovitý místa ještě dostaneš přímo na podnose v podobě modýlků. Cože? No čti a prohlížej dál:

 

Áčko. První místo co jsem vybral a hned velká pecka. Přesně jak je písmeno A se dá sednout na vyvýšený kraj a jezdce máte před sebou jak na dlani. Od letoška se tahle zatáčka jmenuje Pearsonova, protože loni se tam hodně moc vykrešoval Mr. 36. Naštěstí přežil, ale na závodění to už nejspíše nikdy nebude. Tohle místo má kouzlo v dokonalým profilu zatáček. Jezdí se tu jako na autodromu na sto procent. Hodně srdcový místo! Navíc v prvním kole se tu bojuje loket na loket.

Béčko. Zatáčka U Nálevků. Není tady moc prostoru pro diváky, ale pokud se sem dostavíš hodně brzy, máš o parádní podívanou postaráno. Výjezd z lesa a pravá na rovinu dolů do města, to jsou velký bomby. Ale pozor na věc. Sem tam se tady někomu splaší motorka a to je pak velká divočina. Kamil Holán by mohl vyprávět.

Céčko. Další místo jako hrom. Tvrdé brzdy po sešupu do města a krásné souboje na brzdách. Navíc jako bonus výjezd do náměstí. Tenhle pravej vingl miluju a Ty si ho jako divák zamiluješ taky. Je to tu hodně obložené měkkými žoky a je to třeba.

Déčko. Doslova porno pro fotografy. Táhlá levá Na Jabloňáku, která se jede krásně pod plynem, bo je trochu do kopce, koleno na obrubáku a hlava pár centimetrů od rohu plotu. Pokud najdete místo (bývá tu plno), tak perfekt pokoukaná.

Éčko. Vodojem. Pomalá a hodně zrádná odkloněná zatáčka. Navíc Mekka party Vodojem Team. Tady dokáží udělat takový rachot, že je to slyšet i přes řev motorů.

Efko. Horizont U Křížku. Nejvyšší bod hořické tratě a nejvíc o koulích místo co znám. Na vytočenou pětku se řítíš do tmy lesa přes horizont a do mírné pravé. Tohle místo splňuje všechny parametry pro Peklo a jako divák to vycítíš. Komu tady nepadne brada, je ze železa. Dobré místo na sledování najdeš za horizontem vlevo tak, abys viděl na přijíždějící jezdce.

Géčko. Průjezd mezi Lošánkou a Lukaveckým vracákem. Sem jsem jezdil v dobách, kdy by mne ani nenapadlo, že někdy Hořice pojedu. Krásně technická pasáž, kde se vymetají kolenama mravenci z trávy. Jezdí se tu za tři do omezovače. Optimální místo je tam, kde je písmeno. V Lukaveckým vracáku se i dost často bojuje o pozice na brzdách.

Háčko. Tady jsem v roli diváka strávil několik ročníků při sobotních kvaldách. Je tu přírodní vyvýšená tribunka s dokonalým přehledem o dění v Šafránkově esíčku. To je kouzelná překlapávačka pravá levá a před tím ostré brzdy. Bývá tady hodně lidí, a pokud sem zavítáš, počítej s ostrým sluncem, takže nejlépe se slunečníkem. Ovšem pokud svítí a neleje.

Íčko. Kudrnáčova točka. To je poslední zatáčka okruhu, ale spíše než zatáčka to je pravá naváděčka na cílovku. Tady se nebrzdí, tady se drží plyn a modlí, aby to kujva vyšlo. Když se na tomhle místě koukám na závodníky, vždy mi to připomene závody bobů v korytech. Plný pecky proti svahu! Koukat samozřejmě zase z písmena.

No a kde se tedy dívat, kde to naplno prožít? Hele Hořice jsou tak náročný, specifický a rozmanitý okruh, že je tu mnoho nádherných míst. Nejlepší je v sobotu obšlápnout více prostorů a na neděli něco vybrat dle sebe. Pokud se Ti některé z mnou vybraných míst zalíbilo, máš favorita, ale třeba se zamiluješ i jinde. V každém případě je velkou výhodou, že okolo Hořické trati je vždy plno stánků s jídlem i pitím. Žádné hluché zóny. Přeju supr zážitek.        

 Onebord okruhu:

 

 • tizoona_-_logo

 • novis_photo

 •  

  motocentrum_bb_logo

 • motojomax_logo

 • m_tech

 • motopneu

 • pepsi

 •   stk

 • banner